Top facebook2x Top twitter2x Top youtube2x Top phone2x 01260 224557 (normally unmanned) Top search2x Basket Login
Position Helmsman Average Races
1st Philip Barnes (visitor) 1.000 3
1st Ben Welfare (Leigh & Lowton) 1.000 3
1st Ian Jones (v) 1.000 3
4th Ian Jones (Dovestone) 1.333 3
4th Lorcan Knowles (LLSC) 1.333 3
4th Eddie Pope (visitor) 1.333 3
4th Eddie Pope (Ogston SC) 1.333 3
8th Bob Dodds (visitor) 2.000 3
8th David Thomas (visitor) 2.000 3
8th Jacob Bennett (Debdale) 2.000 3
8th Bob Dodds (CMYC) 2.000 3
12th George Pullman (Dovestone) 2.333 3
13th A Sandilands (UKLA) 2.667 3
13th Ian Harridge (visitor) 2.667 3
13th Felix Stewart (Windermere) 2.667 3
16th Gary Knot (v) 3.000 3
17th George Pulman (Dovestone) 3.333 3
17th Tom Platt (Bolton) 3.333 3
17th Paul Hinde (visitor) 3.333 3
17th John Coppenhall (visitor) 3.333 3
17th George Graham (Burwain) 3.333 3
17th Richard Whitehouse (Combs SC) 3.333 3
23rd Ian Lees (Scammonden) 3.667 3
24th Steve Bellamy (Winsford) 4.000 3
25th Lucie-Ann Bailey 4.250 4
26th Andrew Beaumont (Attenborough SC) 4.333 3
27th George Graham (v) 4.667 3
28th Charlotte McConnell (Chester) 5.000 3
28th Adam Din (Hollingworth) 5.000 3
30th George Graham (Burwain) 5.333 3
31st Jonny Latham (Leigh & Lowton) 5.667 3
31st Richard Oliver (v) 5.667 3
33rd Sam Cooper (West Lancs) 6.000 3
34th David Thomas (visitor) 6.333 3
34th Derek Armstrong (visitor) 6.333 3
36th Ian Lees (Scammonden) 6.667 3
36th Howard Wolstencroft (Dovestone) 6.667 3
36th Emily Page (Budworth) 6.667 3
36th Malcolm Marsden 6.667 3
40th Howard Wolstencroft (Dovestone) 7.000 3
40th Willliam Burbedge (Chester) 7.000 3
42nd Paul Graham (Burwain) 7.333 3
43rd Peter Baldwin 7.650 60
44th Tom Burke (Coniston) 8.000 3
44th Adam Din (Hollingworth) 8.000 3
46th Leah Fidling (Chester) 8.667 3
46th Lucia Aikman (Chester) 8.667 3
46th Alastair Rimmer (Southport) 8.667 3
49th Noe Peckham (Leigh & Lowton) 9.000 3
49th James Bradley 9.000 4
51st Tina Campbell 9.107 28
52nd Chris White 9.177 695
53rd Gary Morrison 9.333 3
53rd Isabel Lamb (Chester) 9.333 3
53rd Lee Cunninhgham (Jumbles) 9.333 3
56th Morgan Anson 9.375 16
57th Stephen Roberts (v) 9.667 3
58th Rebecca Isbell (Chester) 10.000 3
58th Tom Platt (Leigh & Lowton) 10.000 3
58th Stephen Roberts (South Windermere) 10.000 3
61st Leah Fidling (Chester) 10.333 3
62nd Robert Eastcott 10.521 48
63rd Sandy Mill (Winsford) 10.667 3
64th David Bell 10.750 4
65th Stephen Playford 10.956 91
66th Jim Young (visitor) 11.000 3
66th Tom Platt (Bolton) 11.000 3
68th Dominic Seymour 11.012 209
69th Sandra Lancaster 11.083 48
70th Chris Hobson 11.438 16
71st Joseph Seymour 11.513 187
72nd Leah Fidling (Chester) 11.667 3
73rd Jonathan Bradley 11.875 16
74th William Burbedge (Chester) 12.333 3
74th William Burbedge (Chester) 12.333 3
74th Chloe Mills (Pennine) 12.333 3
77th Michael Seymour 12.368 189
78th Brian Hamilton 12.874 585
79th Colman Tieszen 13.023 132
80th Henry Molloy-Sherratt 13.188 16
81st Adam Turnbull 13.313 16
82nd Owen Fidling (Chester) 13.333 3
83rd Thomas Culwick 13.487 77
84th Poppy Ward 13.527 74
85th Isobel McIntyre 13.688 16
86th Oliver Michaelis 13.813 16
87th Emily Page (Budworth) 14.000 3
88th ? 14.250 4
89th George Welsh (Chester) 14.333 3
90th Paul Casling 14.415 94
91st James Strudwick 14.993 579
92nd Jacob Din (Hollingworth) 15.333 3
92nd Douglas Lamb (Chester) 15.333 3
94th Gabrielle Seymour 15.356 101
95th Imogen Strickland 15.400 15
96th Doug Bett 15.517 270
97th Rebecca Isbell (Chester) 15.667 3
97th Charlotte McConnell (Chester) 15.667 3
99th Alison Hughes (Chester) 16.000 3
99th Oliver Mills (Pennine) 16.000 3
101st Alexander Pegg 16.133 263
102nd Thomas Brindley 16.150 371
103rd Mark Speake 16.320 398
104th Stuart Campbell 16.331 494
105th Ellia Rhodes 16.500 16
106th Rob Boughton 16.556 18
107th Karl Rackham 16.640 93
108th Philip Lund 16.927 369
109th Zoe Sanderson-Davies (Windermere) 17.000 3
109th Alex Strickland 17.000 74
111th Alex Isbell (Chester) 17.333 3
111th Jake Thurlow (Shropshire) 17.333 3
113th Steve McGivern 17.511 94
114th Jeffrey Smith 17.520 426
115th Philip Neville 17.720 75
116th Sharon Holford 17.746 562
117th Kevin Laitak 17.797 353
118th Alan Mason 17.917 448
119th Alastair McIntyre 17.931 58
120th James Parry 17.968 284
121st Rachel Ward 17.971 327
122nd Ned Rayner (Chester) 18.000 3
122nd Charlotte Watson 18.000 74
124th Brian Holford 18.511 629
125th Chris Rogers 18.518 166
126th Anya Haji-Michael 18.541 37
127th Carol Sparkes 18.551 214
128th Robert Wilbraham 18.833 216
129th Jon Whitehead 18.906 500
130th Marcus Howard 18.941 269
131st Brian Herring 19.010 315
132nd Ali Gholinia 19.050 60
133rd Helen Nichol 19.333 15
134th Ian Duerdoth 19.373 328
135th James Whitehead 19.450 151
136th Mick Timpson 19.553 38
137th Christopher Drake 19.556 27
138th Lauren Hoarty (Elton) 19.667 3
139th Martin Royle 19.706 279
140th Mike Davenport 19.723 137
141st James Vettassari 20.000 18
142nd Alex Campbell 20.107 136
143rd Tim Lowe 20.114 352
144th Anthony Williams 20.268 209
145th Peter Lancaster 20.379 91
146th Vinod Vettassari 20.426 54
147th Guy Benson 20.590 122
148th Steve Rumney 20.600 386
148th George Culwick 20.600 15
150th George Colquitt (West Kirby) 20.667 3
151st Thomas Brough-Byatte 20.722 97
152nd Martyn Ward 20.794 136
153rd Clive Hall 20.807 344
154th Mark Hobson 20.926 190
155th Jack Everett 20.933 15
156th David Wainwright 20.962 343
157th Ian P White 21.059 331
158th Paul Ray 21.060 100
159th Philip Haji-Michael 21.261 408
160th Tim Deathridge 21.350 20
161st Elaine Mann 21.918 416
162nd Alex Eifflaender 21.938 16
163rd Stephen Ward 21.956 181
164th Thomas Link (Leigh & Lowton) 22.000 3
165th Florence Cassidy 22.067 15
166th Peter Sangway 22.159 44
167th Jonas Boren 22.234 77
168th Robin Weston 22.250 20
169th Andrew Lorquet 22.440 84
170th Peter Horsfield 22.466 58
171st Charlotte Cooper (West Lancs) 22.667 3
172nd Isabel Wallwork 22.704 113
173rd Susan Pegg 22.898 133
174th Jonathan Everett 22.927 268
175th Robert West 22.969 32
176th Drew Gibbons 23.063 16
177th Toby Hey 23.241 58
178th Zak Sanderson-Davies (Windermere) 23.333 3
179th Andy Millington 23.417 12
180th Marjorie White 23.593 118
181st Patrick Dalzell 23.625 88
182nd Vanessa McIntyre 23.697 61
183rd Simon Pilling 23.806 31
184th Stuart Dunnett 23.818 22
185th Nick Webb 23.826 92
186th Ian Sheldrake 23.850 20
187th Jacob Din (Hollingworth) 24.000 3
188th Barbara Short 24.364 92
189th David Pegg 24.527 74
190th Mary-Anne Beacock (Coniston) 24.667 3
191st Chris Kirkwood 24.816 38
192nd Anna Bett 24.850 20
193rd Alistair McPherson 24.862 58
194th Matthew Haji-Michael 25.000 38
194th Nick Ridgway 25.000 24
196th Nick Miles 25.024 124
197th Matthew Nichol 25.170 47
198th Claire Scrafton 25.174 92
199th Nigel Pipon 25.250 4
200th Mark Cornelius 25.294 34
201st Colin Barrie 25.299 77
202nd Lucia Aikman (Chester) 25.333 3
202nd Rebecca Isbell (Chester) 25.333 3
204th Becky Errington 25.500 36
204th Jack Pipon 25.500 4
206th Andrew Davidson 25.532 217
207th Rachel Heslop 25.549 82
208th Megan Greaves (Elton) 25.667 3
209th Michael O'Rourke 25.765 68
210th Barry Edwards 25.955 22
211th Gregor Ralph (Chester) 26.000 3
212th Sam Rogers 26.021 48
213th Denise Clark 26.082 269
214th Fleur Darlington 26.097 31
215th Phil Gibson 26.297 32
216th Alan Hunt 26.313 16
217th Rebecca Checkley 26.607 56
218th Stuart Deathridge 26.700 20
219th Oliver Davenport 26.864 66
220th Noe Peckham 27.000 16
220th Connor Lord (Elton) 27.000 3
222nd Michael Hanson 27.194 36
223rd Martin Oakes 27.250 12
224th Bruce Parker 27.261 23
225th Richard Chasty 27.397 78
226th Heather Nichol 28.234 47
227th Simon Lowe 28.300 50
228th Derek Booth 28.364 22
229th Anna Bett 28.500 16
230th Kelly Walsh (Elton) 28.667 3
231st Adrian Booth 28.750 16
232nd James Chasty 28.938 16
233rd Jill Tavini 29.182 22
234th Unknown 29.438 16
235th Patrick Cassidy 29.581 31
236th Chris Fasciato 29.750 16
237th Mark Turnbull 29.813 16
238th Peter Cox 29.875 16
239th Amy Bower 30.400 15
240th Noe Peckham (Leigh & Lowton) 30.667 3
241st Katarzyna Pisarska-Kosiorek 31.231 26
242nd Matteo Tavini 31.313 16
243rd George Welsh (Chester) 31.333 3
244th Harriet Wood (Jumbles) 31.667 3
245th Tom Sansome 31.846 26
246th Tim Baker 32.938 16
247th Ben Michaelis 33.250 16
248th Alex Smith (Windermere) 35.333 3
249th Richard Bradbury 35.867 15
250th Marco Caiazzo 36.200 15
251st Unknown 36.867 15
Top facebook2x Top twitter2x Top youtube2x
© 2021 Redesmere Sailing Club powered by Sailing Club Manager